Rojbin kızıl kimdir? Aslen Nerelidir Kaç yaşında Kısaca hayatı biyografisi

Son zamanlarda  Youtube ve bir çok sosyal platformda adından söz ettiren klibleri binlerce hatta yüzbinlerce izlenen Rojbin Kızıl kimdir? Aslen nerelidir kaç yaşındadır merak edenler için sanatcının Kısaca hayatından bahsedelim..Rojbin Kızıl kimdir? Hayatı


Rojbin Kizil, aslen Mardin Nusaybin’li. 1999 yılında Almanya’da dünyaya geldi ve halen Almanya’da yaşıyor.
Bu sene Abitur yani yüksek okula başlıyacak. Şimdiye kadar okulu hep birincilikle bitirdi. 8 yaşındayken saz kursu gördü ve 1 yıl devam etti. İlk defa 9 yaşındeyken 3 bin kişinin katıldığı bir konserde sahne aldı. “Şengal” adlı ilk profesyonel bir klip çalışmasını izleyicilerle buluşturdu ve bu 12 Kürt tv kanalında yayınlandı. “Ax Kobanê” ve “Qamışlo” şarkılarıyla tanındı.
Hem bağlama hemde Gitar çalabiliyor. Kürtçe, Almanca, İngilizce ve Fransızca dillerine hakim olmasının yanısıra biraz da Türkçe biliyor.
Avrupa, Türkiye ve Kürdistan’daki gençlerden çok ilgi görüyor. Özellikle de yabancıların katıldığı etkinliklerde Kürtleri anlatan ve söz ile müzikleri kendisine ait olan ingilizce şarkıları söyleyerek büyük beğeni topluyor.

Comments

'; (function() { var dsq = document.createElement('script'); dsq.type = 'text/javascript'; dsq.async = true; dsq.src = '//' + disqus_shortname + '.disqus.com/embed.js'; (document.getElementsByTagName('head')[0] || document.getElementsByTagName('body')[0]).appendChild(dsq); })();